שיטת "נפש חיה" היא כלי חדשני, עוצמתי ופורץ דרך בתחום הריפוי וההתפתחות האישית. השיטה פותחה במשך 26 השנים האחרונות בהולנד ובישראל על ידי אור בגים, רקדנית, כוראוגרפית, חוקרת שפת גוף ותודעה ומטפלת הוליסטית רב-חושית.

השיטה ממזגת ומחברת בין אומנויות ריפוי עתיקות, אימון תנועתי, פסיכולוגיה ורוחניות. המיוחד בה הוא השימוש במטאפורות מעולם הטבע בכלל, ועולם החי בפרט.
התהליך החוויתי יוצר הקבלה בין התנהגות החיות להתפתחות אנושית-אישית, על מישוריה השונים: גופני, פיזיולוגי, רגשי, אנרגטי ותודעתי. בתהליך זה עובר המתרגל תהליך של התפתחות רגשית ותודעתית המובילה אותו לשחרור פנימי עמוק, לאיזון ולצמיחה אישית.

שיטת "נפש חיה" מזמינה אותנו להשתחרר ולהשיל מעלינו את מה שעומד בינינו לבין שלמות פנימית, אוטונומיה וחופש ביטוי. עיקר השיטה היא מפגש חוויתי עם החיות שבתוכנו. כל חיה הנה בבואת נפש ומדריכה רוחנית. היא משקפת לנו את עצמנו ואת האפשרויות להתפתחות פיזית, נפשית ורוחנית.
אנו מחזקים את הקשר המיוחד שלנו, אשר אינו ניתן להפרדה, בין גופנו למהותנו הפנימית ונפתחים לחופש אישי גדול יותר.
שעורי "נפש חיה" מביאים לידי ביטוי את הייחודיות של כל אחת מאיתנו, כל שיעור הינו הרפתקה, מסע מרתק ומרחיב אופקים בו אנו חושפים קיבועים פיזיים ורגשיים ומוצאים דרכים חדשות ומהנות לשחררם.

מרכז נפש חיה מציע מסלולים אישיים לריפוי והעצמה המשלבים עבודה אישית וקבוצתית, טיפולי מגע ותהודה, תכניות פעולה והשראה. מוזמנים להתקשר לפרטים נוספים!